Baksa Csaba „Elnök úr”

1. Mióta vagy tájékozódási futó?
1987 tavasza.

2. Hogyan ismerkedtél meg/hogyan találtál rá a tájfutásra?
1986 nyarán, a Duna partján találkoztunk és beszélgettünk Szebényi Bélával, aki édesanyám távoli rokona, ő mesélte, hogy akkor indította el a Kalocsai tájfutó szakosztály működését és megkérdezett, hogy volna-e kedvem kipróbálni ezt a sportot. Én akkor éppen könyékig voltam egy homokvárban ezért hanyagul csak azt válaszoltam, igen. Neki köszönhetem, hogy akkortól az életem ebbe az irányba terelődött.

3. Mióta vagy a Kalocsai Egyesület tagja?
1987 tavaszán kezdtem el az aktív versenyzést, amit azóta is folytatok a Kalocsa színeiben. Néha több néha kevesebb sikerrel. Jellemzően másodosztályú futó vagyok egy évben sikerült megfutnom az első osztályt is.

4. Meghatározó pillanat a tájfutásban? Legnagyobb élmény?
Legjobb eredményeimnek a felnőtt országos bajnoki dobogóimat tartom, amit csapatban és váltóban több alkalommal sikerült elérni.

5. Mit adott neked a tájfutás?
8 évig végeztem edzői tevékenységet a szakosztályban, ennek köszönhetem a családomat is, hiszen a feleségem egykor az egyik tanítványom volt (persze amikor ez kiderült volt egykét fura tekintet...). Három gyerkőcöm van (Csabika, Lili, Áron), akik értelemszerűen ebbe a sportágba születtek bele. Minden tájfutó eseményen családostól veszünk részt, hiszen ez nem csak egy sport, hanem egy életmód, egy nagy baráti közösség.

6. Milyen kategóriában indulsz most?
A szenior ligát erősítem.

7. Milyen célod van a tájfutásban még?
Céljaim az utóbbi időben felszedett súlyfelesleg lejjebb tornázása után, a szenior kategóriában erős másodosztály és további bajnoki helyezések megszerzése, és természetesen minden évben Kiss g előtt végezni a ranglistán.